Nowy iPad pokazany światu

Najnowsze


Apple pokazał w środę tablet iPad 2. Zaprezentował go osobiście Steve Jobs. - Jeśli rok 2010 był rokiem iPada, to 2011 będzie rokiem jego następcy - powiedział szef Apple'a pokazując tablet podczas konferencji prasowej w San Francisco.

iPad 2 jest wyposażony w procesor Dual-core A5, co poprawi jego sprawność – grafika jest dziewięciokrotnie szybsza przy zachowaniu tego samego czasu pracy akumulatora. Tablet wyposażony jest w kamerę zarówno z przodu jak i z tyłu. Jest też o 33 proc. cieńszy od pierwszego iPad-a - ma 8,4 milimetrów grubości oraz lżejszy, bo waży 600 g - o 100 g mniej od "starej" wersji.

Tablet będzie działał we wszystkich możliwych sieciach komórkowych na świecie. Atutem nowego iPada będzie system operacyjny iOS 4.3 oraz udoskonalona i szybsza przeglądarka Safari. Nowością będzie też usługa Facetime dostępna do tej pory w iPhone 4, czyli wideorozmowy w sieci WiFi.

Hit przegoni hit?

Dostawy w USA ruszą 11 marca, a w pozostałych częściach świata 25 marca. Cena iPad'a 2 wynosić tyle, co "jedynki", czyli 499, 599 i 699 dolarów za model 3G z pamięcią odpowiednio 16, 32 i 64 GB.

Steve Jobs mówił wiele o sukcesie pierwszej wersji tabletu. W 2010 roku sprzedało się 15 milionów egzemplarzy iPada. W rankingu najistotniejszych wydarzeń roku 2010 w kategorii 10 gadżetów roku "Time" wybrał właśnie iPada. Sensacją konferencji było samo pojawienie się dyrektora generalnego Apple, który wziął niedawno urlop zdrowotny. Światowe serwisy informowały o złym stanie zdrowia Jobsa, który miał mieć nawrót nowotworu.

Źródło: Reuters