Najnowsze

"Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”. NBP wydaje specjalną monetę

Najnowsze

Autor:
ams
Źródło:
PAP, NBP
Moneta kolekcjonerska "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”
Moneta kolekcjonerska "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”NBP
wideo 2/4
monety dla Oli

Od 15 grudnia będzie można kupić monetę kolekcjonerską NBP "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19” . Bank centralny chce w ten sposób podziękować pracownikom ochrony zdrowia za kolejny rok walki z pandemią. Srebrna moneta o nominale 10 złotych ma być wyprodukowana w ilości do 10 tysięcy sztuk.

Narodowy Bank Polski poinformował, że od 15 grudnia będzie można kupić monetę kolekcjonerską "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19" (temat indywidualny) – srebrną o nominale 10 zł.

Moneta w podziękowaniu dla ochrony zdrowia

"Pierwszy na świecie przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 odnotowano pod koniec 2019 r. W 2020 r. wirus rozprzestrzenił się niemalże na cały świat, a Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii. Ponad 5 milionów osób po zakażeniu nowym wirusem straciło życie. Pandemia COVID-19 spowodowała także globalny kryzys społeczny i gospodarczy. Aby się jej przeciwstawić, potrzebne były szybkie i zdecydowane działania" - czytamy w broszurze informacyjnej NBP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

− Na rewersie monety jest przedstawiona dłoń lekarza w rękawiczce chirurgicznej ujmująca z troską dłoń pacjenta − mówi Barbara Jaroszek, dyrektor Departamentu Emisyjno-Skarbcowego NBP. I dodaje: − Poniżej umieszczona jest wstęga w barwach Rzeczypospolitej Polskiej, która została wykonana metodą druku UV. Napis na monecie głosi: "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19".

Rewers monety "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”NBP
Awers monety "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”

 "W hołdzie personelowi medycznemu, w podzięce za trud i zaangażowanie oraz za profesjonalizm, serce, współczucie i empatię okazywane pacjentom Narodowy Bank Polski wyemitował srebrną monetę kolekcjonerską „Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19” o nominale 10 zł" - czytamy w informacji prasowej.

Autor:ams

Źródło: PAP, NBP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości