Nowe inwestycje w centra handlowe

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Do tej pory koncern zainwestował w naszym kraju już 250 mln dolarów

Amerykański deweloper Polimeni International w ciągu kilku najbliższych lat zainwestuje w Polsce 500 mln USD w budowę centrów handlowych i apartamentowców.

W czwartek w Juracie odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pierwszego z planowanych obiektów apartamentowych.

Wiceprezes PI Karol Kalicki poinformował, że w przyszłym roku firma zaprezentuje ofertę budowy kilkuset apartamentów w Pucku na powierzchni 3,5 hektara. Inwestycje w nieruchomości nadmorskie rozpoczynają nowy kierunek rozwoju PI w Polsce.

To nie pierwszy raz

Do tej pory amerykański deweloper koncentrował się na budowie i zarządzaniu centrami handlowymi. Od 2002 r. otworzył centra w Koninie, Gnieźnie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Obecnie buduje galerie handlowe m.in. w Częstochowie, Słupsku, w Rumi i Jastrzębiu Zdroju. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym PI zainwestował. PI powstało w 1983 r. w USA. Firma, założona przez Vincenta Polimeni, działa na rynku nieruchomości handlowych, usługowych, rekreacyjno-rozrywkowych i przemysłowych. Do tej pory koncern w naszym kraju zainwestował już 250 mln dolarów.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24