Nowa twarz Onet.pl

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plNowa odsłona Onet.pl

Nowy layout, nowe funkcje i nowe możliwości. Onet.pl - największy polski portal internetowy zmienia stronę główną. Efekty tej zmiany można już zobaczyć - na razie w wersji testowej - pod adresem beta.onet.pl. Oficjalny start witryny w środę.

Jak podkreślają twórcy, oprócz nowego wyglądu strony, jej najważniejsze cechy to szybkość, głębia treści i otwartość.

Szybszy dostęp do informacji - Chcemy żeby jednym spojrzeniem użytkownik zobaczył wszystko – od wiadomości przez sport, rozrywkę, bieżącą pocztę do rss’ów swoich ulubionych stron - podkreśla szef onet.pl Łukasz Wejchert. Jednocześnie strona zyskuje jednak na przejrzystości. Wiadomości są lepiej uporządkowane i łatwiej do nich dotrzeć.

Każdy temat do głębia

W naszym portalu może dotrzeć do mnóstwa informacji na praktycznie każdy temat. Łukasz Wejchert

Oprócz układu treści, nowością są również umieszczone na lewej szpalcie magazyny. Każdy dzień tygodnia jest tu poświęcony innej tematyce. Np. „Nie lubię poniedziałku” - pełen jest humoru, śmiesznych filmów i felietonów satyryków, a czwartkowe "Na tropie" to magazyn dla wielbicieli wszystkiego co tajemnicze i niewyjaśnione.

Zupełnie nowy jest również system wyszukiwania na stronie. Oparta na mechanizmie Google wyszukiwarka daje wyniki zarówno z portalu Onet.pl jak i z zasobów Internetu. Te pierwsze uporządkowane są dodatkowo wg. kategorii np. blogi, wiadomości, czy osoby.

Portal otwarty na inne Nowy Onet to także możliwość indywidualizacji strony głównej portalu. Dzięki umieszczonej po prawej stronie kolumnie "Mój Onet", który zawiera między innymi zegar, pogodę i inne gadżety, każdy może dostosować stronę do swoich potrzeb. Co więcej nowy Onet pozwala użytkownikowi umieścić tam treści z serwisów zewnętrznych. Dzięki tej opcji, można bezpośrednio ze strony Onetu śledzić wiadomości na portalu tvn24.pl.

Podobnie, jeśli ktoś lubi np. filmy z YouTube, może je teraz oglądać ze strony głównej Onetu.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl