Norwegia bliżej Szczecina

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Ze Szczenia do Oslo liniami Norwegian

Norweski przewoźnik Norwegian wprowadził od listopada nowe połączenia ze Szczecina przez Oslo do ośmiu norweskich miast. Loty uruchomiono na okres zimowy, Szczecin zyskał w ten sposób połączenia do Alesund, Bergen, Bodo, Narviku, Kristiansand, Stavanger, Tromso i Trondheim.

Jak poinformował przewoźnik, wprowadzenie nowych połączeń do rozkładu zimowego stało się możliwe dzięki przeniesieniu szczecińskich rejsów Norwegian z lotniska Rygge na główne lotnisko w Oslo (Gardemoen), które jest najważniejszą bazą norweskiej linii.

Boeing 737-300 odlatywać będzie ze szczecińskiego lotniska Goleniów na lotnisko Gardemoen w Oslo we wtorki i soboty.

Norwegian Air Shuttle jest europejską tanią linią lotniczą, która rozpoczęła rejsy we wrześniu 2002 r. Siatka połączeń obejmuje 155 tras oraz 83 porty. Przewoźnik posiada bazy w Norwegii, Szwecji i Polsce. Firma zatrudnia 1400 pracowników, a jej siedziba znajduje się w Fornebu k. Oslo.

Z danych przewoźnika wynika, że Norwegian oferuje połączenia na jedenastu trasach międzynarodowych z Warszawy, pięciu z Krakowa oraz po jednej z Gdańska, Szczecina i Wrocławia. W warszawskiej bazie pracuje blisko 100 osób.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24