Nominowani do Nagrody im. Jana Wejcherta "inspiracją dla innych"

Najnowsze

tvn24Dariusz Mioduski i Aldona Wejchert o Nagrodach im. Jana Wejcherta

- W grupie dziewięciu nominowanych nie ma gorszych, lepszych, wszyscy są świetni - tak o finalistach konkursu Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta mówił Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody. - Te osoby mają stać się inspiracją dla innych - podkreślił. Nazwiska trzech laureatów w kategorii "Sukces", "Działalność społeczna", "Wizja i Innowacje" poznamy już 25 kwietnia.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta przyznawane są osobom odnoszącym sukcesy w biznesie, działającym społecznie i wyróżniającym się innowacyjnym podejściem do biznesu.

- Koncepcja tej nagrody polegała na tym, aby w dzisiejszych czasach kryzysów, rządów, ekonomistów, bankierów, instytucji finansowych, przypomnieć sobie o człowieku. W tej nagrodzie chodzi o to, żeby docenić człowieka-przedsiębiorcę, ale w takim znaczeniu szerszym. Tego, który wierzy, działa i tego, który daje - mówił we "Wstajesz i Weekend" Dariusz Mioduski, przewodniczący Kapituły Nagrody im. Jana Wejcherta.

Jak podkreślił, "to ludzie tworzą miejsca pracy, zmienią dzisiejszy świat." - Chcemy doceniać takich ludzi i te wartości promować - dodał.

Dariusz Mioduski, zaznaczył, że "w grupie dziewięciu nominowanych nie ma gorszych, lepszych, wszyscy są świetni".

Recepta na sukces

- Ryzyko jest wkomponowane w każdy sukces - mówiła Aldona Wejchert, żona Jana Wejcherta, wiceprezydent Grupy ITI. Dariusz Mioduski dodał, że "trzeba mieć determinację i odwagę żeby swoje cele i marzenia realizować."

Goście "Wstajesz i Weekend" wspólnie stwierdzili, że nagroda im. Jana Wejcherta jest istotna zwłaszcza dla środowisk lokalnych.

- To jest to szansa, aby pokazać firmy, które funkcjonują w tych społecznościach. Nie zależy nam na tym, aby były to osoby z pierwszych stron gazet - powiedział Przewodniczący Kapituły Nagrody.

Jak dodał, laureaci "mają stać się inspiracją dla innych".

Nominowani do Nagrody im. Jana Wejchertatvn24

Trzy kategorie, dziewięciu nominowanych

W tym roku do zgłaszania kandydatów zaproszono ponad 300 instytucji samorządowych i gospodarczych. Spośród 118 nominowanych kandydatów kapituła konkursu wyłoniła dziewięciu finalistów.

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: "Sukces", "Działalność społeczna", "Wizja i Innowacje".

W kategorii "Sukces" Polska Rada Biznesu wyróżni przedsiębiorców, których aktywność biznesowa przekłada się na polską gospodarkę, a ich działalność wyróżniają wysokie standardy etyczne. Finalistami zostali: Paweł Buszman - Przewodniczący Rady Nadzorczej American Heart of Poland S.A.; Józef Mokrzycki - Prezes Zarządu Mo - BRUK S.A oraz Wojciech Sobieraj – Prezes Zarządu Alior Bank.

Nagroda za "Działalność społeczną" trafi do osoby, która poprzez swoje działania propaguje wartości obowiązujące w społeczeństwie obywatelskim. Finalistami zostali: Siostra Małgorzata Chmielewska - Katolicka Wspólnota Chleb Życia, Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia; Marek Borowski - Bank Żywności w Olsztynie oraz Mariusz Andrukiewicz - Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem".

"Wizja i innowacje" to kategoria, w której zgłaszani są przedsiębiorcy wdrażający odważne, czy niekonwencjonalne koncepcje lub nowe idee biznesowe.

Finalistami zostali: Mirosław Grudzień – Prezes Zarządu VIGO System S.A.; Rafał Brzoska - Prezes Zarządu Integer.pl S.A oraz Dariusz Żuk – Prezes Fundacja Polska Przedsiębiorcza. Dodatkowo, za całokształt wybitnych dokonań w działalności biznesowej i społecznej Polska Rada Biznesu corocznie może przyznać Nagrodę Specjalną.

Polska Rada Biznesu została założona w kwietniu 1992 roku przez prezesów największych firm działających w Polsce. Od dwudziestu lat prowadzą działania mające na celu aktywizację krajowej gospodarki, kreowanie nowych standardów oraz wsparcie inicjatyw społecznych i filantropijnych.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 25 kwietnia 2013 roku, podczas uroczystej gali.

Wizjoner biznesu

Jan Wejchert zmarł 31 października 2009 roku. Miał 59 lat. Umarł niespodziewanie po ciężkim ataku choroby. Od 1993 roku zmagał się z białaczką. Rozpoczynał prywatną działalność gospodarczą w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. W 1984 założył Grupę ITI, którą prowadził wspólnie ze swoimi bliskimi przyjaciółmi i partnerami biznesowymi - Mariuszem Walterem i Bruno Valsangiacomo. Bez niego nie byłoby m.in. TVN, TVN24, portalu onet.pl, platformy "n" czy Multikina.

Autor: db//gak / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24