Nissan chce zostać nową "twarzą" londyńskich taksówek

Najnowsze

Aktualizacja:

Nissan NV200 może stać się twarzą nowych londyńskich taksówek. Japoński koncern zaprojektował auto specjalnie dla Londynu. Sprzedaż samochodu ma ruszyć pod koniec 2014 roku.

Czarne samochody londyńskich taksówek są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych aut na całym świecie. Teraz Nissan chce je zastąpić nowym modelem NV200. Pojazd jest napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. Taksówki Nissana na dachu kabiny będą miały LED-owe światła z napisem "TAXI". Auta będą charakteryzować się okrągłymi reflektorami oraz łagodnymi kształtami kabiny. Całość ma przypominać ludzką twarz. - Naszym głównym wyzwaniem było to, aby klienci mogli z łatwością rozpoznać samochód jako taksówkę. Dlatego nasze pomysły konsultowaliśmy z londyńskimi taksówkarzami. Pytaliśmy ich, co jest dla nich ważne i na co powinniśmy zwrócić uwagę z punktu widzenia pasażera - mówi Darryl Scriven z Nissan Design Europe.

Taxi na prąd już za rok

Co ciekawe Nissan pracuje także nad taksówką, która będzie całkowicie napędzana energią elektryczną. Taka wersja samochodu e-NV200 ma być gotowa w 2015 roku. Nissan NV200, który być może trafi na ulice Londynu, to część projektu japońskiego producenta, który obejmuje także Nowy Jork, Barcelonę i Tokio.

Autor: msz/klim/ / Źródło: TVN24 BiS