Nintendo z gigantyczną stratą. Słaba sprzedaż nowej konsoli

Najnowsze

Konsola Wii U (fot. Nintendo)

Nintendo, japoński gigant na rynku gier i twórca kultowego Mario, poinformował o dużo słabszej niż oczekiwano sprzedaży konsoli Wii U. Koncern spodziewa się straty operacyjnej za kończący się 31 marca rok obrotowy w wysokości ponad 330 mln dolarów. Pierwotnie szacował zysk na poziomie 1 mld dol.

Nintendo poinformowała, że głównym powodem straty była niska sprzedaż w okresie świątecznym. "Pod koniec roku, w czasie największej sprzedaży, obroty były znacznie niższe od naszych pierwotnych prognoz" - napisała firma w oświadczeniu. Firma obniżyła prognozę globalnej sprzedaży konsoli Wii U z 9 mln do blisko 3 mln sztuk oraz konsoli 3DS z 18 mln do 13,5 mln sztuk.

Pomimo ostrzeżeń

Jak podaje BBC News, Nintendo jeszcze trzy miesiące temu twardo broniła swoich prognoz sprzedaży Wii U, pomimo sygnałów płynących od sprzedawców. Nintendo musi mierzyć się z ostrą konkurencją - nową konsolą Xbox One i nowym PlayStation 4. Dodatkowo coraz więcej użytkowników gier korzysta z nich w internecie i na urządzenia mobilnych. Ostatnio producenci gier, w tym Nintendo, dostali istotny impuls dla swojej działalności. Jak pisaliśmy, Chiny zniosły obowiązujący od 14 lat zakaz sprzedawania i używania konsol do gier.

Autor: mn//bgr/kwoj / Źródło: BBC News