Nikt nie chce kupować opon

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.pl400 pracowników Michelin Polska otrzymuje 70-80 proc. miesięcznego wynagrodzenia

Fabryka Michelin Polska w Olsztynie z powodu braku popytu przedłużyła do 18 maja przerwę w produkcji opon do ciężarówek - poinformowała rzeczniczka prasowa Michelin Polska Ewa Konopka. Produkcja opon została tam wstrzymana na początku kwietnia i miała potrwać miesiąc.

- Z powodu braku popytu wynikającego z kryzysu gospodarczego przedłużono tę przerwę - powiedziała Konopka.

Pracownicy dostają część wynagrodzenia

Rzeczniczka Michelin Polska dodała, że w czasie przedłużonej przerwy w produkcji nie zmieni się sytuacja 400 pracowników Zakładu Opon Ciężarowych. Nadal nie przychodzą oni do pracy, otrzymując 70-80 proc. wynagrodzenia. Michelin Polska zatrudnia ok. 4 tys. osób i jest jedną z największych fabryk tej grupy na świecie.

Podjęta na początku kwietnia decyzja o wstrzymaniu produkcji opon do aut ciężarowych podyktowana była mocnym spadkiem popytu na opony zarówno na rynku wtórnym, jak i do tzw. pierwszego wyposażenia.

Inne opony też słabiej się sprzedają

Konopka zapewniła, że decyzja ta nie zagraża obecności firmy Michelin w Polsce. Zakład nadal będzie produkował opony do samochodów osobowych, maszyn rolniczych oraz tzw. kordy i formy potrzebne do produkcji opon.

- Poziom tej produkcji będzie zależy od sytuacji na rynku i popytu na opony. Zdarza się, że na danych liniach na 3-4 dni wstrzymywana jest produkcja - powiedziała.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl