Niezgoda przegrała z Pekao

Najnowsze

Aktualizacja:

Bank Pekao SA miał prawo zwolnić dyscyplinarnie Katarzynę Niezgodę - wynika w wyroku, o którym pisze "Puls Biznesu". Była wiceprezes dostała wymówienie po tym, jak okazało się, że jeszcze jako członkini zarządu BPH (przejętego potem w części przez Pekao) zlecała usługi szkoleniowe firmie swojego narzeczonego - prezentera telewizyjnego Tomasza Kammela. Niezgoda zapowiada odwołanie.

Katarzyna Niezgoda była w BPH prezesem odpowiedzialnym m.in. za szkolenia. Od 2005 roku zaczęła je zlecać założonej przez Kammela firmie Sparrow – co kilkukrotnie podwoiło przychody firmy. Kiedy część BPH została przejęta przez PKO, Niezgoda utrzymała funkcję wiceprezesa. Tam również zaczęła zlecać szkolenia firmie Kammela. W 2009 roku, po przeprowadzonej kontroli wydatków ówczesny prezes Pekao Jan Krzysztof Bielecki zwolnił dyscyplinarnie Niezgodę pod zarzutem m.in. konfliktu interesów i nieuzasadnionych niekontrolowanych wydatków. Kulisy sprawy, okrzykniętej przez media "Kammelgate", były opisywane przez kilka tygodni. Prokuratura jednak nie dopatrzyła się w działalności znamion przestępczych.

Będzie apelować

Wydane przez sąd orzeczenie nie jest prawomocne. Nie zgadzam się z nim. (...) Czekam teraz na uzasadnienie pisemne. Po zapoznaniu się z nim będę składać apelację do sądu wyższej instancji Katarzyna Niezgoda

- Wydane przez sąd orzeczenie nie jest prawomocne. Nie zgadzam się z nim. Cieszę się, że w zakresie konfliktu interesów sąd nie podziela zdania banku, co zostało podane w ustnym uzasadnieniu orzeczenia. Czekam teraz na uzasadnienie pisemne. Po zapoznaniu się z nim będę składać apelację do sądu wyższej instancji - komentuje w rozmowie z "Pulsem Biznesu" wyrok Katarzyna Niezgoda, dziś prezes DCG, spółki zależnej giełdowej Vistula Group, zarządzającej siecią sklepów odzieżowych Deni Cler.

Orzeczenia nie komentują na razie przedstawiciele Pekao. Jak podkreśla "PB", w razie uprawomocnienia się orzeczenia sądu Niezgoda nie będzie mogła prowadzić drugiego, na razie zawieszonego, procesu przeciwko bankowi - o odszkodowanie za zwolnienie z pracy.

Źródło: Puls Biznesu