Najnowsze

Miałeś nieszczęśliwy wypadek? Blajer wyjaśnia, czy możesz liczyć na odszkodowanie

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", cz.1
TVN24 Biznes i Świat"Biznes dla Ludzi", cz.1

Jakie odszkodowanie nam się należy, jeżeli ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi na lodowisku. Na to pytanie odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi".

- Każde towarzystwo ubezpieczeniowe generuje własne warunki ubezpieczenia - mówi Małgorzata Morańska z Europ Assistance. - Kupując polisę NNW musimy się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć dokładnie, w jakich sytuacjach będzie należało nam się ubezpieczenie - zaznacza.

Jaka jest definicja?

Przypomina, że nieszczęśliwy wypadek ma swoją uniwersalną definicję i cztery cechy, które zawsze są brane pod uwagę w ocenie sytuacji. - Przede wszystkim jest on spowodowany przyczyną zewnętrzną. Występuje nagle i nie da się go przewidzieć. Oprócz tego jest niezależny od nas, a jego skutkiem jest uszczerbek na zdrowiu, tymczasowy bądź trwały - tłumaczy Morańska.

Podstawą do wypłaty odszkodowania z tytułu NNW jest ocena stanu zdrowia po wypadku. - Uszczerbek na zdrowiu określany jest w procentach. Tabela procentowego uszczerbku na zdrowiu znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Oceną stanu poszkodowanego zajmuje się lekarz orzecznik współpracujący z ubezpieczycielem - mówi gość "Biznesu dla Ludzi".

Ważne jest to, aby przy wypełnianiu wniosku o odszkodowanie z tytułu NNW dołączyć do tego wniosku zaświadczenie o zakończonym procesie leczenia bądź rehabilitacji. - Tylko na podstawie takiego zaświadczenia lekarz będzie mógł ocenić sytuację, w tym procentowy udział uszczerbku na zdrowiu - podkreśla Morańska.

Program "Biznes dla Ludzi" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 18.15.

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat

Pozostałe wiadomości