Niereformowalna Poczta

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNES"Poczta jest zakonserwowaną strukturą"

- Poczta jest zakonserwowaną strukturą. W pamięci zawsze będę miał to, że w Sztokholmie zlikwidowano siedzibę poczty. Okazało się bowiem, że nikt już listów nie wysyła - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes Paweł Poncyljusz z PiS.

Poncyljusz przypomniał, że większość usług, które oferuje Poczta Polska można wykonać już w bankach, czy przez internet. - Pozostawiam to pod rozwagę pocztowcom – komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dodał, że jego intencją nie jest straszenie pocztowców, jednak mnożenie kosztów przez pracowników poczty nie będzie dla spółki korzystne.

Komisja przyjazna firmom? Paweł Poncyljusz skomentował również pracę nowopowstałej Komisji Przyjazne Państwo, której jest członkiem.

"Wysłuchujemy uwag przedsiębiorców odnośnie obecnej legislacji"TVN CNBC BIZNES

- Pracujemy tak naprawdę od 2 tygodni, a nasza praca jest intensywna. Na tym etapie spotykamy się z poszczególnymi branżami, organizacjami i przedsiębiorcami i wysłuchujemy ich uwag odnośnie obecnej legislacji. Problem w tym, że jest tam mało konkretów - powiedział.

Jak dotąd, zdaniem posła PiS, do rozmów najlepiej przygotowała Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, która przedstawiła cały pakiet konkretnych poprawek. - Weźmiemy wszystkie sugestie pod uwagę - dodał.

Poncyljusz jednocześnie zapowiedział, ze po zakończeniu konsultacji z różnymi grupami społecznymi komisja przygotuje listę zmian poszczególnych ustaw i zarekomenduje ją Marszałkowi Sejmu jako inicjatywę Komisji do dalszych prac.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES