Niemcy turystyczną mekką - rekordowa liczba zwiedzających ten kraj

Najnowsze

sxc.huReichstag to nie tylko siedziba niemieckiego parlamentu, ale też atrakcja turystyczna

Niemcy zwiedziła w zeszłym roku rekordowa liczba 410,8 mln turystów - podliczył tamtejszy urząd statystyczny. To o jeden procent więcej niż w 2012 roku.

"Jeszcze nigdy w historii Niemiec liczba turystów, którzy w ubiegłym roku spędzili tam co najmniej jedną noc, nie była tak wysoka" - informuje "Deutsche Welle" powołując się na dane Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden.

Do rekordowego wyniku przyczynili się w głównej mierze turyści z zagranicy. Większość gości przybyła z Holandii oraz z USA i Wielkiej Brytanii. Natomiast liczba samych Niemców podróżujących po swoim kraju pozostała praktycznie nie zmieniona i wyniosła w roku 2013 około 339, 2 mln osób.

Liczne atrakcje

Turystów przyciąga w szczególności hucznie świętowany karnawał zwany "Fasching", "Fastnacht" albo "Karneval". Do stałych programów wycieczek w październiku należy oczywiście święto piwa, czyli Octoberfest. W ubiegłym roku stolicę Bawarii Monachium odwiedziło z tego powodu 6,4 mln ludzi, którzy wypili 6,9 mln litrów piwa. Oblegany jest Berlin, Drezno i dolina Łaby, a także Wybrzeże Morza Północnego i Bałtyckiego, Schwarzwald oraz Jezioro Bodeńskie.

Autor: rf/klim/ / Źródło: Deutsche Welle, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu