Niedaleka przyszłość telewizji - w trójwymiarze

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huTrójwymiarowe telewizory staną się standardem w polskich domach?

Trójwymiar w twoim domu? Tak, i to już całkiem niedługo. Koreańska firma LG postanowiła wykorzystać swoją fabrykę w Kobierzycach do produkcji telewizorów najnowszej generacji. Nasz kraj ma szansę stać się prawdziwym potentatem - w samym 2010 roku 80 procent telewizorów LCD sprzedawanych w Europie pochodzić będzie z Polski.

LG zadebiutuje w Polsce z telewizorami 3D już w kwietniu - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Koreańska firma planuje jeszcze w 2010 roku sprzedać 400 tys. odbiorników, a rok później - następne 3,4 mln sztuk. LG zakłada, że produkcja telewizorów nowej jakości da jej pozycję lidera.

Polska potentatem

Nowoczesne inwestycje w Polsce planują także Samsung, Sony i Sharp. Ci producenci także przyszłość widzą w trójwymiarze. – Rozpoczęcie przez nich sprzedaży w Europie wiąże się z uruchomieniem produkcji telewizorów 3D w fabrykach w Polsce. A to oznacza jeszcze mocniejszy udział naszego kraju na arenie europejskiej w produkcji odbiorników – ocenia "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Michał Kanownik ze Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektronicznego i Elektrycznego.

A Polska na udział w europejskim rynku telewizyjnym wcale nie narzeka. – W 2009 roku w Polsce wyprodukowano ponad 20 mln telewizorów. Szacunki na 2010 rok mówią, że do 80 proc. telewizorów LCD sprzedawanych w Europie będzie pochodziło z polskich fabryk – dodaje Kanownik w rozmowie z gazetą.

Czy 3D będzie się wiązać z dużymi kosztami? Niekoniecznie. Konkurencja na rynku i produkcja w Polsce oznaczać będzie wojnę cenową na rynku nowych technologii. LG zapewnia, że jej telewizor 3D będzie w przystępnej cenie i większość będzie mogła sobie pozwolić na oglądanie swoich ulubionych bohaterów seriali w trójwymiarze.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu