Nie żyje kolejny "Marlboro man". Zmarł na chorobę płuc

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN 24 | Nikita2706Kampania "Marlboro man" trwa od 45 lat, pięciu mężczyzn wcielających się w kultową postać, zmarło na choroby związane z paleniem

Amerykański aktor Eric Lawson, doskonale znany jako "Marlboro man", zmarł na chorobę płuc w domu w San Luis Obispo w Kalifornii. Miał 72 lata. Lawson był piątym w historii "Marlboro manem", który, jak podaje "The Telegraph", zmarł na dolegliwości związane z paleniem.

Lawson, który zaczął palić w wieku 14 lat, zmarł w wyniku niewydolności oddechowej. Wcielał się w postać kowboja pod koniec lat 70. i na początku lat 80. Eric Lawson pozostawił żonę, sześcioro dzieci, 18 wnucząt i 11 prawnuków.

Kolejny kowboj

Problemy z chorobami związanymi z paleniem mieli też inni aktorzy, którzy występowali w tej kultowej reklamie w latach 1954-99. W październiku 1987 roku, David Millar, jeden z pierwszych "Marlboro menów" (w latach 50.), zmarł na rozedmę płucną.

Pięć lat później zmarł w wieku 51 lat Wayne McLaren. Długo walczył z rakiem płuc. W ostatnich latach życia pozwał firmę produkującą papierosy Marlboro (Philip Morris), by ostrzec społeczeństwo o zagrożeniach dla zdrowia. - Tytoń zabija, a ja jestem na to żywym dowodem - mówił.

David McLean i Richard Hammer (obaj byli "Marlboro menami" w latach 70.) zmarli na raka płuc w 1995 i 1999 roku. Koncern Philip Morris informuje, że w czasie 45 lat trwania kampanii w postać "Marlboro mana" wcieliło się kilkudziesięciu aktorów i prawdziwych kowbojów.

Autor: mn/klim/ / Źródło: The Telegraph

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 | Nikita2706