Nie żyje członek zarządu TVP

Najnowsze

Aktualizacja:

Zmarł członek zarządu Telewizji Polskiej Włodzimierz Ławniczak. Był członkiem zarządu publicznej telewizji od grudnia 2009 roku, w związku z jego chorobą 10 grudnia 2010 r. rada nadzorcza oddelegowała do zarządu spółki Bogusława Piwowara, powierzając mu wtedy czasowe wykonywanie obowiązków prezesa.

Włodzimierz Ławniczak w latach 1990-91 był zastępcą redaktora naczelnego studenckiego tygodnika "Itd.", od 2001 do 2004 był dyrektorem Biura Reklamy TVP, a w latach 2005-2007 pracował w spółce akcyjnej Polkomtel.

Do zarządu TVP trafił w grudniu 2009 roku, kiedy zawiązała się nieformalna koalicja PiS-SLD i bsadziła swymi kandydatami zarząd publicznej telewizji. W sierpniu 2010 koalicja ta się rozpadła i zawieszono prezesa Romualda Orła oraz członka Przemysława Tejkowskiego. Ławniczak został wówczas p.o. prezesa, którym pozostał pomimo wygasnięcia 4 wrzesnia kadencji zarządu. Na tej funkcji w związku z jego chorobą zastąpił go oddelegowany z rady nadzorczej Bogusław Piwowar.

Był magistrem inżynierem telekomunikacji. Ukończył Akademię Techniczno-Rolniczą im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Był członkiem kierowanego przez Włodzimierza Czarzastego Stowarzyszenia Ordynacka. Miał 50 lat.

Bogusław Piwowar swego poprzednika scharakteryzował jako "człowieka kreatywnego, pełnego energii i pomysłów, dążącego do odbudowy mediów publicznych i ścisłej współpracy Telewizji Polskiej z Polskim Radiem". Piwowar zapewnił, że pomysły Ławniczaka nie pójdą na marne, a telewizja będzie rozwijać projekt wspólnej informacyjnej agencji medialnej i wspólnej komisji etyki. - Odszedł wybitny menedżer. Bez niego trudniej nam będzie zmieniać telewizję, ale cel pozostaje ten sam - sprawne zarządzanie, akceptacja widzów, mocna pozycja rynkowa. Taką telewizję chciał widzieć Włodek - powiedział Piwowar.

Członek rady nadzorczej Bogusław Szwedo powiedział, że ponieważ skład zarządu TVP został już wcześniej poszerzony, obecnie nie ma takiej potrzeby. - Działalność TVP została zabezpieczona - zapewnił Szwedo.

Źródło: PAP, tvn24.pl