Nie wiesz jak wypełnić PIT? Resort finansów podpowie na stronie

Najnowsze

Aktualizacja:
tvn24Paweł Blajer o propozycji ministra finansów

Ministerstwo finansów uruchomiło stronę internetową, która ma pomóc w rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych. Jak informuje resort, "każdy, kto wypełniając PIT ma problemy i wątpliwości, może je rozwiać" wchodząc na tę stronę.

Na stronie szybkipit.pl znajdują się kalkulatory, wszystkie potrzebne formularze oraz broszury.

"Za jej pośrednictwem można też wysłać do swojego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe przez aplikację e-Deklaracje Desktop. A co najważniejsze pozwala ona na kontakt z ekspertami podatkowymi z naszego resortu, którym można zadać bezpośrednio pytanie przez aplikację pytaniową" - informuje ministerstwo w komunikacie.

Inne informacje

Każdy może też przeglądać zadane już wcześniej pytania np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub najciekawszych czy najczęściej zadawanych pytań. Jak informuje ministerstwo, "zadanie pytania przez użytkownika wymaga jedynie podania jego adresu e-mail, na który otrzyma on ID pytania, powalające je później odnaleźć w aplikacji". Ministerstwo przypomina, że strona szybkipit.pl jest "jednym z wielu elementów ogólnopolskiej akcji informacyjnej "Szybki PIT"".

Autor: mn/klim/ / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: szybkipit.pl