Nie masz na podatek? To nic takiego...

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNES"Twój brat PIT" radzi, co zrobić, kiedy nie mamy na fiskusa

Do rozliczenia się z fiskusem zostało niewiele ponad miesiąc. Co jednak zrobić, jeśli do końca kwietnia nie uda nam się zgromadzić kwoty, którą musimy zapłacić? - Takie osoby mogą poprosić urząd podatkowy o odroczenie podatku i rozłożenie go na raty, a w szczególnych przypadkach nawet o anulowanie. Pozostaje także kredyt - mówił w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" w TVN CNBC Biznes Tomasz Rolewicz - doradca podatkowy PricewaterhouseCoopers.

Czasami kwota, którą pod koniec kwietnia musimy zapłacić fiskusowi, jest ponad nasze możliwości. Co wtedy zrobić? – Jednym z prostszych rozwiązań jest kredyt. Wiele banków ma nawet specjalne kredyty udzielane po przedstawieniu naszego zeznania podatkowego. Ich oprocentowanie jest różne, ale przeważnie i tak mniejsze niż odsetki za zwłokę w urzędzie skarbowym. Możemy też próbować ułożyć się z fiskusem. - W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, możemy złożyć w urzędzie wniosek o odroczenie terminu zapłaty, rozłożenie całej sumy na raty, lub najdalej idący wniosek – o umorzenie podatku – mówił w TVN CNBC Biznes Tomasz Rolewicz. Ekspert podkreślił, że ta ostatnia ewentualność, choć trudna do osiągnięcia, to nie jest niemożliwa.

Zapytaj - odpowiemy

Twój Brat PIT to nie tylko omówienie konkretnych tematów podatkowych, ale także odpowiedzi na pytania widzów i internautów. Michał Grzybowski, szef zespołu doradców ds. PIT firmy Ernst&Young, mówił w piątek m. in. o tym, jak mają rozliczać się emeryci, którzy świadczenia pobierają w kraju i za granicą. Wiele pytań dotyczyło też wszelkiego rodzaju ulg: od prorodzinnej do odsetkowej, podatku Beki oraz korygowania wniosków. Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

Michał Grzybowski odpowiada na pytaniaTVN CNBC BIZNES

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES