Nie ma nowych chętnych na stocznie

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Plany ratowania stoczni wciąż w powijakach?

Półtora miesiąca dodatkowego czasu od Komisji Europejskiej nie przyniosło nowych szans polskim stoczniom. Do piątku do ministerstwa skarbu państwa nie wpłynęły żadne nowe oferty zakupu stoczni Gdynia i Szczecin - poinformował wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

Wcześniej resort informował, że zakładami interesuje się 6 nowych spółek, które mają czas do końca sierpnia na złożenie swoich ofert. Potem ten termin przedłużono.

Ostatecznie rozmowy są prowadzone tylko z tymi spółkami, które już w czerwcu deklarowały zamiar kupna stoczni - ukraińską firma ISD Polska w odniesieniu do Gdańska, oraz konsorcjum Mostostalu Chojnice i norweskiej stoczni Ulstein w przypadku stoczni szczecińskiej.

Ostateczny termin przedstawienia Komisji Europejskiej planów restrukturyzacji stoczni mija 12 września.

Wiceminister Gawlik poinformował, że nie ma jeszcze wyznaczonego terminu spotkania resortu skarbu oraz przedstawicieli ISD Polska i Mostostal Chojnice z Komisją Europejską w sprawie planów restrukturyzacji stoczni.

- Nie ma jeszcze wskazanego terminu, myślę że w przyszłym tygodniu odbędą się spotkania w Brukseli. Ciągle trwają nieoficjalne rozmowy - powiedział Gawlik. CZYTAJ WIECEJ O PLANACH MOSTOSTALU

Źródło: PAP, TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24