Najnowsze

Nie chcesz być w Street View, nie wychodź z domu. Samochody Google'a fotografują polskie miasta

Najnowsze

Aktualizacja:
[object Object]
Pozwy dla GoogleTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/3

Samochody Google Street View wyjechały dziś ulice polskich miast. Każdy z pojazdów jest wyposażony w aparat z kilkunastoma obiektywami. Robi on panoramiczne zdjęcia, które potem zostaną umieszczone na mapach Google'a.

Google już przed tygodniem poinformował, że pojazdy tworzące mapy Street View wyjadą na ulice polskich miast. Gdzie można ujrzeć charakterystyczne samochody z zamontowanym na dachu aparatem fotograficznym? "Odwiedzimy województwa mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie oraz podlaskie" - wylicza Google w komunikacie.

Google już 2011 roku robił fotografie ulic polskich miast. Teraz będzie je jednak aktualizował.

"To bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. Auta Street View są wyposażone w aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, dysk twardy, a także lasery zbierające dane 3D" - podaje Google w oficjalnym komunikacie.

Wirtualna podróż

Wykonane fotografie posłużą do stworzenia map Google i trafią do usługi Street View. Pozwala ona użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając tysiące miejsc z perspektywy przechodnia.

Od 2007 roku samochody Street View przejechały łącznie ponad 8 milionów kilometrów, uwieczniając na zdjęciach ponad 3 tysiące miast. Google zapewnia, że przy wykonaniu map zachowa prywatność ujętych na zdjęciach osób. "Twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów na zdjęciach są rozmyte. Jeżeli jednak zauważycie na zdjęciach jakiś błąd, możecie łatwo wskazać zdjęcia, które z jakiegoś powodu uznajecie za nieodpowiednie, klikając link “Zgłoś problem”, znajdujący się w prawym dolnym rogu ze zdjęciem" - informuje Google.

Są smartfony, będą "smartcary"?
Są smartfony, będą "smartcary"?TVN24 Biznes i Świat

Autor: msz///bgr/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości