Nie będzie uwłaszczenia działkowców?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Platforma jest przeciwna uwłaszczeniu działkowców

Platforma jest przeciwna uwłaszczeniu działkowców - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Wcześniej pojawiła się informacja, że według nowej propozycji PO blisko milion ogródków działkowych mogłoby zostać uwłaszczonych.

- To nie jest najlepsze rozwiązanie. Dzisiaj ogrody w wielu miastach, w wielu polskich gminach są podstawą rozwoju miast, są podstawą lokalizowania inwestycji miejskich i proste uwłaszczenie działkowców może doprowadzić do paraliżu wielu miast w Polsce - podkreślił Chlebowski.

Zawieszona za pomysł

Proste uwłaszczenie działkowców może doprowadzić do paraliżu wielu miast w Polsce Chlebowski o działkowcach

Wcześniej prezydium klubu PO zawiesiło w prawach członka klubu posłankę Lidię Staroń po jej wypowiedziach w mediach, że pracuje nad ustawą umożliwiającą przyznanie działkowcom prawa wieczystego użytkowania ogródków. Uzasadniając decyzję wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak powiedział, że posłanka złamała "zasady regulaminowe związane z trybem zgłaszania inicjatyw poselskich".

OPINIE PRZECIWNIKÓW I ZWOLENNIKÓW UWŁASZCZNENIA

Działkowiec uwłaszczony

O projekcie uwłaszczenia działkowców napisała w połowie kwietnia "Rzeczpospolita". Zgodnie z założeniami projektu, działkowcy mogliby na swoich działkach wybudować domy jednorodzinne pod warunkiem, że taka zabudowa byłaby wpisana do miejscowych planów zagospodarowania lub że gmina wydałaby warunki zabudowy.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24