Netia przejmie Tele2?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Netia chce zamieszać na rynku

Netia jest zainteresowana konsolidacją rynku i mogłaby być zainteresowana przejęciem Tele2, ale podkreśla, że rozwój organiczny jest dla niej najważniejszy - poinformował prezes Netii Mirosław Godlewski.

- Jesteśmy zainteresowani konsolidacją rynku, ale nie chciałbym, aby to przesłoniło cel, jakim jest rozwój organiczny (zwiększenie skali prowadzonej działalności wewnątrz struktur firmy - red.) - powiedział Godlewski podczas piątkowej konferencji prasowej. Plany prezesa Netii są całkiem realne. Od czasu do czasu w mediach bowiem pojawiają się sugestie, że szwedzka Tele2 mogłaby wystawić swój polski biznes na sprzedaż.

Godlewski pytany o możliwość przejęcia Tele2 powiedział, ze jest to interesująca baza klientów i interesująca spółka, a Netia ma środki w gotowości. - Jeżeli cena będzie atrakcyjna, a proces będzie wyglądał na sprawny, bo będziemy się temu przyglądać - powiedział prezes .

Rozwój przyspiesza

Netia ma obecnie w gotowości około 300 mln zł kredytu z Rabobanku oraz 450-460 mln zł ze sprzedaży udziałów w P4 - operatorze sieci komórkowej Play. Na początku roku Netia sprzedała 23 proc. akcji operatora pozostałym udziałowcom - funduszom Tolerton i Novator. Środki maiła przeznaczyć na rozwój internetu szerokopasmowego.

Godlewski poinformował również, że Netia ma obecnie 270 tysięcy klientów szerokopasmowego internetu. Powtórzył, że na koniec roku chce mieć 580 tysięcy klientów WLR (abonentów telefonicznych podłączonych do infrastruktury głównego operatora - TP SA - red.) na wobec 420 tysięcy na koniec 2007 roku.

- W czwartym kwartale dodaliśmy ponad 30.000 nowych usług WLR. Wyników pierwszego kwartału nie mogę podać, ale mogę powiedzieć, że utrzymujemy tę dynamikę z czwartego kwartału - powiedział Godlewski.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24