Nest kupi Dropcam. Za ponad pół miliarda dolarów

Najnowsze

dropcam.comTransakcja jest warta ponad 500 mln dolarów

Należąca do Google firma Nest Labs kupi za ok. 550 mln dolarów firmę Dropcam - startup oferujący łatwe w obsłudze kamery internetowe, które mogą pełnić funkcję monitoringu.

O umowie poinformował technologiczny blog Re/code. Nest i Dropcam potwierdziły przejęcie na swoich blogach, nie podając jednak ceny transakcji. Google odmówił komentarza.

Ekspansja

Google coraz szybciej zdobywa nowe rynki począwszy od szybkiego dostępu do internetu aż po zaawansowane badania nad samoprowadzącym się samochodem. W styczniu gigant z Mountain View za 3,2 mld dolarów kupił Nest Labs, firmę specjalizującą się w inteligentnych rozwiązaniach dla domu.

Ich urządzenia wyróżniają się nie tylko designem, ale także technologią. Na przykład produkowane przez firmę termostaty zdolne są do uczenia się zachowań użytkowników i dostosowują się do rytmu ich pracy. Z kolei czujniki dymu potrafią np. dostosowywać temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu.

Szpieg?

Urządzenia Dropcam w zależności od wersji kosztują 149 lub 199 dolarów. Kamery obsługują cyfrowy zoom (w tańszej wersji podstawowej czterokrotny, w droższej wersji "pro" ośmiokrotny), rejestrują materiał wideo w jakości HD i można obsługiwać je np. za pomocą smartfona. Kamery mają też wbudowaną łącznością Wi-Fi, a to co widzi urządzenie możemy śledzić przez internet z dowolnego miejsca na świecie.

Dropcam zamierza wykorzystać politykę prywatności firmy Nest, co oznacza że dane użytkownika nie będą udostępniane bez jego zgody żadnej innej firmie, w tym Google.

Autor: ToL,mn / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: dropcam.com