NBP otwiera swój skarbiec

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Jedną z atrakcji dla zwiedzających NBP będzie sterta złotych sztab

W najbliższy weekend, 15 i 16 września, będzie można dotknąć sztab złota oraz obejrzeć zbiory numizmatyczne, produkcję pieniędzy oraz gabinet prezesa Sławomira Skrzypka. Wszystko w ramach dni otwartych Narodowego Banku Polskiego.

Przewodnicy będą oprowadzać gości m.in. po dealing-roomie, w którym zarządza się polskimi rezerwami dewizowymi. Na bankowym dziedzińcu będą odbywać się konkursy i zabawy z nagrodami. Będzie też można z bliska zobaczyć, jak wygląda milion złotych w banknotach 100-złotowych.

Wśród atrakcji - także instruktażowy pokaz, jak wygląda konwój przewożący pieniądze do NBP. Zaś na stanowiskach mincerzy będzie można własnoręcznie wybić pamiątkowy żeton. Przygotowano również kursy: rozpoznawania autentyczności banknotów oraz jak oszczędzać we własnym domu, używając sprzętu AGD.

Gmach centrali NBP przy ulicy Świętokrzyskiej 11/21 będzie otwarty dla zwiedzających 15 i 16 września w godz. 10-18. W sobotę około godziny 11 spotkać będzie można osobiście prezesa NBP Sławomira Skrzypka.

Podczas organizowanych już po raz czwarty dni otwartych, NBP będzie można zwiedzać indywidualnie - z planem - lub (dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej) z przewodnikiem.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24