Nazwa Radiostacja znika z eteru

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plJuż niedługo Radiostacja będzie nadawać pod nową nazwą

Znana z "mocnego grania" Radiostacja zmieni po dziewięciu latach nazwę na Planeta FM. Odpowiedni wniosek wpłynął już do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nowa stacja będzie miała większy niż dotychczasowy zasięg.

Eurozet, do którego należą Radiostacja i firma Ad.point - właściciel sieci czterech stacji lokalnych nadających pod marką Radio Planeta - zdecydowały, że zmieni format i nazwę swojej ponadregionalnej rozgłośni. Informacje serwisu Media FM potwierdziła oficjalnie rzeczniczka Eurozetu Katarzyna Brzezińska.

Skok na "szeroki eter" Po uzyskaniu zgody KRRiT rozgłośnia będzie nadawała jako Planeta FM, dzięki czemu ta marka będzie obecna w 16 miastach. Według nieoficjalnych informacji, do sieci Planety mogą dołączyć w przyszłości też inne stacje Ad.pointu, np. Radio Flash w Koninie i Słupcy oraz Radio Wa-Ma w Iławie, Mrągowie i Giżycku.

Radio Wa-Ma w Olsztynie może zostać przekształcone w Antyradio (ponadregionalna sieć Ad.pointu skupiająca obecnie trzy stacje). Katarzyna Brzezińska zaprzecza, że Eurozet ma takie plany, jednak przyznaje, że wzmacniana będzie marka Antyradio. Do KRRiT nie wpłynęły na razie wnioski o zmianę nazwy którejkolwiek ze stacji Ad.pointu.

Brzezińska nie chciała powiedzieć, kto pokieruje ponadregionalną Planetą FM: dotychczasowy szef Radiostacji Mateusz Kirstein czy dyrektor programowy sieci Radio Planeta Jacek Pluta. - Do czasu uzyskania zgody Krajowej Rady na zmianę nazwy i zakończenia procesu przekształcania obu sieci jest za wcześnie na rozmowy o zmianach w kierownictwie - powiedziała.Źródło: "Presserwis"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl