Nasza-Klasa łapie zadyszkę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plCo się stało z Naszą-Klasą?

Nasza-Klasa, najpopularniejszy portal społecznościowy w Polsce, odnotowała pierwszy w swej historii spadek popularności - donosi "Rzeczpospolita". - To tylko dlatego, że zaczynają się wakacje - tłumaczą właściciele portalu.

Kurczy się liczba użytkowników Naszej-Klasy – poinformował branżowy serwis AntyWeb. O spadkach mają świadczyć dane podawane przez firmy gromadzące dane o ruchu w sieci.

Według Alexa.com spadki Naszej-Klasy.pl zaczęły się już w marcu. Z kolei według Compete.com przełom nastąpił kilkanaście dni temu. Liczby potwierdzają wcześniejsze prognozy analityków, m.in. firmy badawczej IDC, według których po okresie szybkiego zdobywania popularności spadki były nieuniknione, bo liczba profili użytkowników w Naszej-Klasie zbliżyła się już do liczby wszystkich internautów w Polsce (14 mln).

Maciej Popowicz, twórca portalu, uspokaja. – Zaczęły się wakacje, wszystkie portale odnotowują spadki. To nie jest początek trendu. Kiedy skończy się lato, sytuacja wróci do normy - zapowiada w "Rzeczpospolitej".

Większościowym właścicielem N-K jest od stycznia estoński fundusz Forticom. O transakcji władze spółki poinformowały w czerwcu. (CZYTAJ WIĘCEJ O TRANSAKCJI)

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl