Nastolatka spadła z deskorolki i walczy o życie. Dramatyczny apel matki

Najnowsze

TVN24 BiSOstrzeżenie zrozpaczonej matki

Dramatyczna historia 19-letniej Georgii z Anglii. Dziewczyna podczas jazdy na deskorolce upadła i mocno uderzyła głową o ziemię. Od kilku dni lekarze walczą o jej życie. Ten przykład przypomina o potrzebie zakładania kasku nie tylko podczas jazdy na desce ale też rolkach, rowerze czy hulajnodze. Bo to zmniejsza ryzyko obrażeń głowy aż o 85 proc. - Może nie wygląda cool, ale może uratować życie - matka nastolatki apeluje, aby nosić kask. Materiał programu "24 Godziny".

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Nastolatka przewróciła się podczas jazdy na deskorolce i straciła przytomność. Niestety nie miała na głowie kasku. Natychmiast trafiła na intensywną terapię, a lekarze musieli przeprowadzić operację mózgu. Dziewczyna walczy o życie w szpitalu.

Warto nosić kask

Matka Georgii nagrała dramatyczny apel i umieściła go na Facebooku. - Chcę tylko powiedzieć wszystkim dzieciakom, proszę, naprawdę proszę, żebyście w te wakacje, gdy wychodzicie się pobawić zakładali kaski. Choć wiem, że to może nie wygląda cool - mówi ze łzami w oczach na nagranym przez siebie filmiku, który obejrzało w sieci ponad milion osób.

- Żałuje, że jako matka nie zapewniłam jej kasku. To powinno skończyć się na złamanej kostce, albo złamanym nadgarstku, albo kilku siniakach i zadrapaniach, a nie na operacji mózgu - dodaje.

Apel obejrzało w sieci ponad milion osób.

Jak pokazują badania, noszenie kasku zmniejsza ryzyko obrażeń głowy nawet o 85 proc. Należy jednak pamiętać, żeby kask był dobrze dopasowany.

Autor: ToL//km / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock