Nano wjeżdża na salony

Najnowsze

Aktualizacja:
TATA motorsProducent przewiduje, że popyt na jego maleństwa wyniesie około miliona wozów rocznie

Indyjski koncern Tata Motors wypuści najtańszy samochód świata już 23 marca - podał w czwartek w oświadczeniu producent. Model Nano pojawi się najpierw w finansowej stolicy Indii Bombaju, a w całym kraju będzie prezentowany u dilerów Tata Motors od pierwszego tygodnia kwietnia.

Nano ma kosztować 100 tys. rupii (około 2 tys. dolarów). Zamówienia na ten model firma zacznie przyjmować od drugiego tygodnia kwietnia.

Sprzedaż samochodów miała nastąpić znacznie wcześniej. Jednak jesienią Tata Motors musiał wycofać się z Bengalu Zachodniego, gdzie przeciwko budowie fabryki protestowali rolnicy, twierdząc, że wywłaszczono ich bez odpowiedniej rekompensaty.

Do podobnych protestów dochodzi nadal w wielu rejonach Indii, których dwie trzecie ludności utrzymuje się z rolnictwa.

Opóźniony sukces?

Chociaż przeniesienie produkcji do położonego na zachodzie Indii Gudżaratu opóźniło wypuszczenie modelu na rynek, producent spodziewa się wielkiego sukcesu taniego modelu.

Koncern Tata przewiduje, że popyt na Nano wyniesie około miliona wozów rocznie. Dowodem na to ma być - zdaniem producenta - ruch na jego stronie internetowej, którą ostatnio odwiedziło 30 mln osób.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TATA motors