Największe targi aut w USA. Welcome to the show

TVN24 Biznes

Aktualizacja:

To największe targi samochodowe w Stanach Zjednoczonych. Do tego - z najdłuższą historią. Chicago Auto Show odbywają się w USA po raz 102, a pierwszy raz zorganizowane zostały w... 1901 roku! Mimo kilku lat przerwy rok rocznie przyciągają tłumy wystawców i obserwatorów. Na ogromnej powierzchni obejrzeć można 1000 różnych modeli samochodów. Ale auta - to nie wszystko.

Lexusy, audi, BMW, dodge, vipery... Od najnowszych dzieł najlepszych samochodowych marek aż głowa może zaboleć.

Nie tylko samochody

Na ogromnej powierzchni jest ponad tysiąc wystawców, a od dnia otwarcia - 12 lutego - do zamknięcia - 20 lutego - pojawią się miliony zwiedzających.

Wystawa aut to jednak nie wszystko - na gości czeka także szereg innych atrakcji. M.in. KIA Karaoke Show, przejażdżki Jeepem Wranglerem czy Dodgem Ramem po specjalnym torze przeszkód. Na dzieci, w pakru Dodge Kidz Court czekają miniatury prestiżowych samochodów.

Oprócz tego w "hali nowoczesności" znaleźć się można jak w kosmosie - samochody wprawdzie nie potrafią latać, ale mają tak futurystyczny wygląd, że można poczuć się przy nich jak u Jetsonów. Wystawa w Chicago może pozwoli zapomnieć o ostatnich wpadkach producentów aut, m.in. awaryjnych modeli Toyoty czy Hondy.

Źródło: tvn24.pl, chicagoautoshow.com