Najwięcej miejsc pracy powstało w Polsce

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24W 2008 roku w Polsce stopa zatrudnienia rosła najbardziej dynamicznie wśród państw UE

W ostatnim roku stopa zatrudnienia w Polsce wzrosła o ponad 3 proc. - to daje nam, na równi ze Słowacją, pozycję lidera wśród państw Unii Europejskiej. Najwięcej miejsc pracy zlikwidowano w Hiszpanii i na Litwie - podaje Eurostat.

Stopa zatrudnienia w Polsce wzrosła w III kwartale 2008 roku o 4,4 procent w stosunku do roku ubiegłego. W II kwartale zatrudnienie wzrosło o 4,2 procent - wynika ze wstępnych szacunków unijnego urzędu statystycznego Eurostat.

Na przestrzeni roku miejsc pracy przybywało w całej Unii Europejskiej. W III kwartale zatrudnienie w UE wzrosło o 1 procent w stosunku do roku ubiegłego, a w samej strefie euro - o 0,8 procent.

Fotel lidera dzielimy ze Słowacją

Jak podaje portal money.pl, w ujęciu kwartalnym, zatrudnienie w Unii jednak nie zmieniło się, a w strefie euro - spadło nawet o 0,1 procent. Eurostat nie podał danych kwartalnych dla Polski.

Co ciekawe w ujęciu rocznym, największy wzrost stopy zatrudnienia w III kwartale tego roku zanotowały Polska i Słowacja - oba kraje po 3,2 procent. Na drugim biegunie znalazły się Litwa i Hiszpania - tam zatrudnienie spadło odpowiednio o 1 i 0,8 procent.

Źródło: money.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24