Najlepszy polski piłkarz został inwestorem. "Lewy" wspólnikiem w funduszu venture capital

Lewandowski został inwestorem. Podbije rynki?
Lewandowski został inwestorem. Podbije rynki?
tvn24
tvn24Lewandowski został inwestorem. Podbije rynki?

Robert Lewandowski rozpoczął działalność biznesową. Jak powiedział portalowi tvn24bis.pl menadżer polskiego piłkarza, Lewandowski został wspólnikiem w firmie Protos Venture Capital zajmującej się projektami internetowymi.

- Zasugerowałem Robertowi, aby patrzył perspektywicznie na swoje inwestycje. Nowe technologie i internet to ryzykowny, ale bardzo przyszłościowy sektor. Robertowi bardzo się ten pomysł spodobał. Spotkał się z zespołem z Protos VC, poznał spółki z portfolio funduszu i szybko się zdecydował – mówi menedżer "Lewego" Cezary Kucharski, który również jest wspólnikiem w funduszu.

Piłkarz i gosposie domowe

Jak wynika z wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, Lewandowski dołączył do Protos Venture Capital SPV 10 stycznia.

Czym zajmuje się warszawska spółka? Inwestuje w polskie i europejskie startupy, czyli projekty internetowe na wczesnym etapie rozwoju. W jej portfolio są serwisy zajmujące się m.in. dystrybucją oprogramowania, platform handlowych czy pozyskiwania nowych klientów: m.in. platforma dla użytkowników gier przeglądarkowych dogry.pl, serwis pomagający znaleźć gosposie pomocedomowe.pl czy strona do zamawiania posiłków skubacz.pl.

Snajper wśród elity biznesu

Poza Lewandowskim i Kucharskim, wspólnikami w funduszu jest kilkanaście innych osób - w większości bardzo doświadczeni inwestorzy i e-przedsiębiorcy.

Są wśród nich m.in. Paweł Sikorski, były wieloletni pracownik Citibanku oraz grupy kapitałowej Kruk, Mariusz Gralewski, założyciel takich portali jak goldenline.pl i ZnanyLekarz.pl; Krzysztof Nowiński - były konsultant w McKinsey&Company oraz prezes giełdowej BBI Capital; Kuba Ślusarczyk współtwórca FM Banku i były pracownik BBI Capital; Marcin Kurek i Michał Skrzyński, którzy tworzyli takie strony jak niania.pl, remontuj.pl, czy pomocedomowe.pl.

Radość w firmie

Dzięki wejściu w fundusz Robert stał się pośrednio współwłaścicielem jak na razie siedmiu startupów internetowych, sześciu z Polski i jednego z Niemiec. - Cieszymy się, że nasze plany inwestycyjne spotkały się z zainteresowaniem Roberta i oraz innych inwestorów indywidualnych - stwierdził Paweł Sikorski, współzałożyciel Protos VC.

Lewandowski objął także pakiet udziałów o wartości 4950 zł w spółce RL MANAGEMENT, której prezesem jest Kucharski. Firma zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami.

Piłkarz ma co inwestować. Niedawno podpisał kontrakt z Bayernem Monachium. Według doniesień prasowych ma zarabiać nawet 10 mln euro rocznie.

Jako pierwszy o biznesowym przedsięwzięciu Lewandowskiego poinformował portal biztok.pl.

Autor: rf//bgr / Źródło: tvn24bis.pl,

Pozostałe wiadomości