Najlepszy polski piłkarz został inwestorem. "Lewy" wspólnikiem w funduszu venture capital

Najnowsze

tvn24Lewandowski został inwestorem. Podbije rynki?

Robert Lewandowski rozpoczął działalność biznesową. Jak powiedział portalowi tvn24bis.pl menadżer polskiego piłkarza, Lewandowski został wspólnikiem w firmie Protos Venture Capital zajmującej się projektami internetowymi.

- Zasugerowałem Robertowi, aby patrzył perspektywicznie na swoje inwestycje. Nowe technologie i internet to ryzykowny, ale bardzo przyszłościowy sektor. Robertowi bardzo się ten pomysł spodobał. Spotkał się z zespołem z Protos VC, poznał spółki z portfolio funduszu i szybko się zdecydował – mówi menedżer "Lewego" Cezary Kucharski, który również jest wspólnikiem w funduszu.

Piłkarz i gosposie domowe

Jak wynika z wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, Lewandowski dołączył do Protos Venture Capital SPV 10 stycznia.

Czym zajmuje się warszawska spółka? Inwestuje w polskie i europejskie startupy, czyli projekty internetowe na wczesnym etapie rozwoju. W jej portfolio są serwisy zajmujące się m.in. dystrybucją oprogramowania, platform handlowych czy pozyskiwania nowych klientów: m.in. platforma dla użytkowników gier przeglądarkowych dogry.pl, serwis pomagający znaleźć gosposie pomocedomowe.pl czy strona do zamawiania posiłków skubacz.pl.

Snajper wśród elity biznesu

Poza Lewandowskim i Kucharskim, wspólnikami w funduszu jest kilkanaście innych osób - w większości bardzo doświadczeni inwestorzy i e-przedsiębiorcy.

Są wśród nich m.in. Paweł Sikorski, były wieloletni pracownik Citibanku oraz grupy kapitałowej Kruk, Mariusz Gralewski, założyciel takich portali jak goldenline.pl i ZnanyLekarz.pl; Krzysztof Nowiński - były konsultant w McKinsey&Company oraz prezes giełdowej BBI Capital; Kuba Ślusarczyk współtwórca FM Banku i były pracownik BBI Capital; Marcin Kurek i Michał Skrzyński, którzy tworzyli takie strony jak niania.pl, remontuj.pl, czy pomocedomowe.pl.

Radość w firmie

Dzięki wejściu w fundusz Robert stał się pośrednio współwłaścicielem jak na razie siedmiu startupów internetowych, sześciu z Polski i jednego z Niemiec. - Cieszymy się, że nasze plany inwestycyjne spotkały się z zainteresowaniem Roberta i oraz innych inwestorów indywidualnych - stwierdził Paweł Sikorski, współzałożyciel Protos VC.

Lewandowski objął także pakiet udziałów o wartości 4950 zł w spółce RL MANAGEMENT, której prezesem jest Kucharski. Firma zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami.

Piłkarz ma co inwestować. Niedawno podpisał kontrakt z Bayernem Monachium. Według doniesień prasowych ma zarabiać nawet 10 mln euro rocznie.

Jako pierwszy o biznesowym przedsięwzięciu Lewandowskiego poinformował portal biztok.pl.

Autor: rf//bgr / Źródło: tvn24bis.pl,