Najlepszy kwartał w historii Intela

Najnowsze

Aktualizacja:
IntelIntel zaskoczył największych optymistów

Największy na świecie producent procesorów w II kwartale tego roku zarobił 51 centów na każdą swą akcję. Suma 2,9 miliardów dolarów zysku znacznie przerosła oczekiwania rynku. Rok temu firma notowała stratę w wysokości 400 milionów dolarów.

Przychody Intela skoczyły rok do roku o ponad 1/3 (34 proc.) i sięgnęły sumy 10,8 miliardów dolarów. Zyski mogłyby być jeszcze większe, gdyby nie obciążyła ich półtoramiliardowa kara nałożona przez Komisję Europejską.

Spółka podała też lepsze od oczekiwań prognozy na III kwartał: Intel spodziewa się, że przychody sięgną nawet 12 miliardów dolarów, a to o ponad 10 procent więcej od dotychczasowych oczekiwań analityków.

Szef spółki Paul Otellini uważa, że w bieżącym kwartale, tak jak w minionym, firmy będą kupowały coraz więcej komputerów. Prezes Intela dodał, że zarówno segment pecetów, jak i serwerów mają się dobrze, a Intel postawi teraz na produkcję związaną z rosnącym ruchem w internecie.

Intel ze swoim 80-procentowym udziałem w rynku procesorów jest uważany za barometr dla branży technologicznej. Intel był drugą ważną amerykańską spółką - po Alcoi - która pozytywnie zaskoczyła rynek wynikami za II kwartał.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Intel