Najlepszy hotel na świecie jest w afrykańskim buszu

Najnowsze

Aktualizacja:
materiały prasoweHotel Singita Grumeti Reserves to zaledwie kilka drewnianych domków i namiotów rozrzuconych na terenie rezerwatu przyrody w Tanzanii

Składa się tylko z kilku drewnianych domków i namiotów, a dzikie zwierzęta zaglądają do jego okien - tak wygląda hotel Singita Grumeti Reserves, który zdobył tytuł najlepszego na świecie w rankingu prestiżowego magazynu "Travel+Leisure".

Hotel Singita Grumeti Reserves to zaledwie kilka drewnianych domków i namiotów rozrzuconych na terenie rezerwatu przyrody Serengeti National Park w Tanzanii, ale na nocleg w nim mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Na początku XX wieku na safari przyjeżdżał tu prezydent USA Theodore Roosevelt, teraz w odnowionym hotelu zatrzymuje się wielu milionerów i gwiazdy.

Co ich tam przyciąga? Przede wszystkim niesamowite widoki za oknami. Hotel znajduje się w samym sercu afrykańskiego buszu, na trasie corocznej migracji ponad miliona antylop gnu, zebr i gazeli. Widowiskowy jest zwłaszcza moment, gdy wielokilometrowe stada kopytnych przekraczają rzeki, stając się łatwym kąskiem dla drapieżników - lwów, szakali i hien.

Wiele zwierząt, jak żyrafy, bawoły i słonie, na stałe mieszka w pobliżu hotelu. Dzika przyroda jest więc tutaj na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo dwa razy dziennie hotel oferuje swoim gościom udział w safari.

Choć lokale Singita Grumeti Reserves są od siebie oddalone, goście przez obsługę traktowani są jak w każdym innym pięciogwiazdkowym hotelu. Dwa razy dziennie dostarczane są im posiłki i napoje. Mogąpić koktajle przy zachodzie słońca nieopodal wodopoju słoni i pływać w basenie pod gwiazdami. Do dyspozycji mają też korty tenisowe, spa, siłownię i centrum jogi.

Większość domków jest z drewna i przypomina stylem angielskie kluby dżentelmenów, gdzie stoją skrzynie z mahoniu, składane skórzane fotele, kanapy i dywany perskie. Ceny za noc zaczynają się od 1095 dolarów.

Afryka dzika najlepsza

To wszystko sprawiło, że Singita Grumeti Reserves został uznany najlepszym hotelem na świecie według luksusowego magazynu podróżniczego "Travel+Leisure", który opublikował ranking w sierpniowym numerze. Hotel uzyskał wynik 98,44 punktów na 100 możliwych.

Głosami czytelników cztery pierwsze miejsca zajęły hotele w Afryce, pierwszy z Europy – Hotel Caruso we włoskim Ravello – znalazł się dopiero na 21. pozycji.

Czołówka z listy 100. najlepszych hoteli świata wedug "Travel+Leisure": 1. Singita Grumeti Reserves, Serengeti National Park, Tanzania 2. Singita Sabi Sand, Sabi Sand Wildtuin, Południowa Afryka 3. Royal Malewane, Kruger Area, Południowa Afryka 4. Ol Donyo Lodge, Kenya Game Parks, Kenia 5. Oberoi Udaivilas, Udaipur, Indie 6. Triple Creek Ranch, Darby, USA 7. Mandarin Oriental Dhara Dhevi, Chiang Mai, Tajlandia 8. Oberoi Rajvilas, Jaipur, Indie 9. Kirawira Luxury Tented Camp, Serengeti National Park, Tanzania 10. Serengeti Migration Camp, Serengeti National Park, Tanzania

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe