Najnowsze

Najlepsze miasta na świecie na 2021 rok. Oto ranking

Najnowsze

Autor:
mp/ams
Źródło:
CNN
Ekspert o obostrzeniach dla Polaków za granicą
Ekspert o obostrzeniach dla Polaków za granicąTVN24
wideo 2/5
TVN24Ekspert o obostrzeniach dla Polaków za granicą

San Francisco zostało najlepszym miastem na świecie według rankingu magazynu podróżniczego Time Out. Słynące z czerwonego Golden Gate Bridge, czy szerokiej i zróżnicowanej oferty gastronomicznej miasto zostało docenione tym razem za wysokie wskaźniki zaszczepienia mieszkańców oraz strefy zielone. Podium zestawienia uzupełniają dwa europejskie miasta - Amsterdam i Manchester.

W rankingu wzięto pod uwagę takie aspekty jak życie nocne, oferta gastronomiczna, czy atrakcje kulturalne każdego miasta. Z powodu pandemii przeanalizowano także sposoby na radzenie sobie poszczególnych miast z kryzysem zdrowotnym związanym z pandemią oraz to, jak wpłynął on na poczucie wspólnoty.

Uwzględniono także środki podjęte przez miasto na rzecz ochrony środowiska oraz ocenę życzliwości mieszkańców i podejścia do przyjezdnych.

W tym celu magazyn podróżniczy przeprowadził ankiety wśród swoich redaktorów z całego świata. W ankiecie wzięło udział także 27 tysięcy mieszkańców miast z różnych zakątków globu.

San Francisco na czele rankingu

Na czele rankingu znalazło się amerykańskie San Francisco za unikalną "nowoczesność, postępowość i starania o zrównoważony rozwój" - pisze Time Out.

Miasto zostało również docenione za jeden z najwyższych w USA poziom zaszczepienia mieszkańców.

W zestawieniu doceniono też sposób, w jaki mieszkańcy miasta pomagali sobie podczas pandemii.

Zwrócono również uwagę na zmianę nawyków dotyczących spędzania wolnego czasu. "Jedzenie na świeżym powietrzu sprawiło, że ulice miasta przypominają jedną wielką imprezę" - zauważa Time Out.

Na pozostałych miejscach znalazły się: Amsterdam (Holandia), Manchester (Wielka Brytania), Kopenhaga (Dania), Nowy Jork (USA), Montreal (Kanada), Praga (Czechy), Tel Aviv (Izrael), Porto (Portugalia) oraz Tokio (Japonia).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mp/ams

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości