Najłatwiej pracę znajdzie dziś sprzedawca, robotnik i pracownik produkcyjny

Najnowsze

tvn24, sxc.huNajłatwiej znajdą pracę sprzedawcy i robotnicy

Sprzedawca, robotnik oraz pracownik produkcyjny - takich osób najbardziej dziś poszukują przedsiębiorcy. Na kolejnych miejscach jest m. in. elektryk, księgowy i kierowca kategorii C i D. Jeśli chodzi o rozwój zawodowy, to najlepiej dziś wybrać technikum lub szkołę zawodową.

Takie dane wynikają z raportu przygotowanego przez firmę Work Service, po przeprowadzeniu analizy ofert w Urzędach Pracy w całym kraju.

Pierwsza dziesiątka

Okazuje się, że najłatwiej o pracę jest sprzedawcom, robotnikom budowlanym i polowym, pracownikom produkcyjnym oraz elektrykom. Kolejne miejsca zajmują: pomoc kuchenna, technik prac biurowych oraz księgowy. Na dziewiątym miejscu rankingu plasuje się pilarz, a dziesiątkę zamyka kierowca kategorii C (ciężarówki) i D (autobusy). - Informacje z Wojewódzkich Urzędów Pracy tylko potwierdzają dane GUS na temat wysokiego bezrobocia wśród absolwentów szkół wyższych tłumaczy Tomasz Hanczarek Prezes Work Service S.A. - Obecnie osobom, które mają wyższe wykształcenie, jest bardzo ciężko znaleźć pracę, bez względu na to, czy posiadają one doświadczenie i są specjalistami, czy też nie mają bogatego CV - dodaje Hanczarek.

Gorzej wykształceni

Z analizy wynika też, że większość ofert pracy stanowią dziś te dla osób z niższym wykształceniem. Dziś wydaje się, że najpewniejszym kierunkiem kształcenia jest wybór technikum lub szkoły zawodowe. Wszystko dlatego, że od lat na polskim rynku pracy brakuje specjalistów w niektórych dziedzinach, np. spawaczy, tokarzy i elektryków o wysokich uprawnieniach.

Autor: mn/jaś / Źródło: tvn24.pl, TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: tvn24, sxc.hu