"Najgorsze już za nami"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESCżłonek RPP, prof. Marian Noga: PKB będzie teraz wzrastać

Najgorszy dla polskiej gospodarki był drugi kwartał tego roku - ocenił w TVN CNBC Biznes prof. Marian Noga, członek Rady Polityki Pieniężnej. W IV kwartale prof. Noga spodziewa się już jednoprocentowego wzrostu PKB. Członek RPP: PKB będzie teraz wzrastać.

Jak podkreślił prof. Noga, obecnie ważne jest to, co GUS powie o Produkcie Krajowym Brutto w drugim i trzecim kwartale. - Natomiast czwarty kwartał zapowiada się już nieco lepiej i niech to będą nadzieje, że oznaki wychodzenia z tego twardego dna, jak to niektórzy popularnie mówią, nastąpi - stwierdził członek RPP. Dodał, że nie spodziewa się, by wystąpiły jakieś perturbacje.

Stopy bez zmian?

Prof. Noga: Nie widzę przestrzeni do obniżek stópTVN CNBC BIZNES

W NBP trwa robocze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Za tydzień RPP podejmie decyzję o wysokości stóp procentowych. Główna wynosi obecnie 3,5 proc. Zdaniem prof. Nogi, Rada nie powinna na razie zmieniać stóp procentowych.

- Nie widzę przestrzeni do obniżek stóp, ani też nie myślę o żadnych oczywiście podwyżkach - powiedział w TVN CNBC Biznes prof. Marian Noga. Jak to określił, Rada jest obecnie "w takim nastawieniu neutralnym" i - jego zdaniem - nie powinna zmieniać stóp procentowych.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES