Najbogatszy człowiek świata wystraszył się kryzysu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESNajbogatszy człowiek świata wystraszył się kryzysu w Stanach Zjednoczonych

Warren Buffett na zakupach w Europie. Najbogatszy człowiek świata przenosi swoje pieniądze za ocean, do Europy, gdzie sytuacja jest stabilniejsza. - Nie podzielam optymizmu analityków, którzy świętują z powodu zażegnania kryzysu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych - tłumaczy swoją decyzję.

Wprawdzie Buffett zgadza się z wieloma analitykami i podobnie jak oni głosi pogląd, że większość problemów spowodowanych kryzysem kredytowym, z którymi boryka się Wall Street inwestorzy mają już za sobą, ale dodaje, że o końcu kryzysu nie można jeszcze mówić. Jego zdaniem, amerykańscy inwestorzy jeszcze odczują skutki kryzysu kredytowego. - Myślę, że pojawią się kolejne fale problemów związane z tym kryzysem. Będą one spowodowanie w dużej mierze nadmuchaną do niesamowitych rozmiarów bańką na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych - mówi inwestor giełdowy.

Ponadto, jego zdaniem to właśnie działania rezerwy federalnej po ogłoszeniu bankructwa przez bank Bear Stearns, w dużej mierze spowodowały problemy na nowojorskiej giełdzie. (CZYTAJ WIĘCEJ).

Warren Buffett w tym roku został uznany za najbogatszego człowieka świata. Według pisma "Forbes" jego majątek wynosi 62 miliardy dolarów. Buffet regularnie gra w brydża ze swoim przyjacielem Billem Gates'em.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES