Nadchodzi McInflacja

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plInflacja silniejsza od McDonald's

McDonald's podniesie w przyszłym roku swoje ceny - donosi The Times. Powód? Szalejąca inflacja i rosnące ceny podstawowych produktów rolnych. McDonald's to największa i najbardziej znana na sieć fast-foodów na świecie

Już w bieżącym roku ceny w McDonald's wzrosły o ok 3 proc. - ale to nie koniec. Jak zapowiedział prezes globalnej sieci McDonald's Ralph Alvarez, w przyszłym roku za hamburgera zapłacimy o kolejne 5 do 6 proc. więcej.

- Przez ostatnie 10-15 lat ceny jedzenia były stabilne. Ale te czasy juz nie wrócą - tłumaczył Alvarez. Zaznaczył jednocześnie, że w porównaniu z ogólnym wzrostem cen żywności, podwyżki w McDonald's nie będą duże. - Naszym atutem jest nasz rozmiar. Dla wielu dostawców jesteśmy odbiorcą numer jeden i dzięki temu mamy podpisane długoterminowe umowy - zapewnił.

Jak podkreślił Alvarez, inflacja w największym stopniu odbije się na bardziej ekskluzywnych pozycjach w menu restauracji (np. kanapki z kurczakiem). Ceny najpopularniejszych, sztandarowych produktów jak choćby Big Mac powinny raczej pozostać niezmienione.

Wzrost cen Big Maca - jeśli nastąpi - będzie miał znaczenie symboliczne. Tzw. indeks Big Maca jest bowiem nieformalnym wskaźnikiem do pomiaru parytetu siły nabywczej w różnych krajach.

Źródło: TVN CNBC Biznes, The Times

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl