Nadchodzi korekta na światowych rynkach? "Ceny są za wysokie"

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatNadchodzi korekta na światowych rynkach? "Ceny są za wysokie"

Chyba nadszedł czas zasłużonej korekty - tak Sebastian Buczek, prezes QUERCUS TFI, komentuje ostatnie spadki na światowych giełdach. Jego zdaniem warto przyjrzeć się małym i średnim spółkom.

- W przypadku dużych firm ceny są za wysokie, brakuje spółek, które można uznać za tanie - powiedział Buczek w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat.

Kurs na małe spółki

Przyznał jednocześnie, że "okres słabości małych i średnich firm w drugiej połowie roku powinien się powoli kończyć". - Przed nami pozytywne informacje, jak np. spadek stóp procentowych, który w dużo większym stopniu powinien oddziaływać dodatnio właśnie na ten sektor niż na duże firmy - ocenił.

Jego fundusz jednak na razie wstrzymuje się z zakupem spółek z WIG250. - Czkamy na kupowanie małych i średnich spółek do czasu większej korekty na świecie - tłumaczył. - Ceny akcji i obligacji poszły tak wysoko, że rynki powinny się skorygować - dodał.

- Widzimy także wyraźne umacnianie dolara w związku z spodziewanymi w przyszłości podwyżką stóp procentowych - mówił.

Blue chipy czekają na inwestorów

Gość TVN24 Biznes i Świat odniósł się także do wczorajszej premiery iPhone'a 6 i Apple Watcha. Jego zdaniem nowe telefony i zegarki powinny oddziaływać "in plus" na notowania Apple. - Ale oczy inwestorów skierowane są teraz na inne spółki, jak choćby Alibaba czy Zalando - to one będą skupiały większe zainteresowanie - powiedział.

Autor: rf//gry / Źródło: TVN24 Biznes i