Na Okęciu wyrośnie miasteczko lotnicze

Najnowsze

TVN24Na Okęciu już niebawem powstanie Chopin Airport City

W dobie kryzysu, gdy wszyscy zaciskają pasa, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze planuje gigantyczną inwestycję. Za dwa lata na Okęciu ruszy budowa centrum konferencyjno-wystawowowego pod nazwą - Chopin Airport City. Realizacja tego lotniczego miasteczka ma pochłonąć 10 mld zł - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Konkurs na koncepcję architektoniczną nowego centrum PPL ogłosi już w listopadzie, a jego rozstrzygnięcie jest planowane na przełom lutego i marca 2010 r. Natomiast prace budowlane ruszą za dwa lata i potrwają - według rzecznika prasowego PPL, Jakuba Mielniczuka - od 10 nawet do 20 lat.

Biura, sklepy i hotele

Zgodnie z planem PPL, na 97 tys. mkw. ma powstać aż 250 tys. mkw. powierzchni komercyjnych. Na terenie centrum konferencyjno-wystawowowego mają znaleźć się m.in. biura, sklepy, hotele cztero- i pięciogwiazdkowe oraz infrastruktura sportowa i rekreacyjna - pisze dziennik.

Projekt ma powstać przy współudziale inwestorów prywatnych. - Być może powołamy osobną spółkę, która się tym zajmie – mówi rzecznik PPL.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło zdjęcia głównego: TVN24