Murdoch bierze Yahoo?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plYahoo! - nowy cel Ruperta Murdocha?

Rupert Murdoch może pokrzyżować szyki Microsoftowi. Według dziennika "The Wall Street Journal" należący do magnata holding News Corporation prowadzi rozmowy nt. przejęcia 20 proc. Yahoo!

Porozumienie miałoby polegać na przekazaniu Yahoo! przez News Corporation serwisu społecznościowego MySpace i kilku innych serwisów. W zamian Murdoch otrzymałby 20 proc. udziałów w Yahoo!.

To miałoby umożliwić pozostanie spółce z Kalifornii pakietu kontrolnego akcji. Yahoo! chce się rozwijać jako samodzielna spółka, dlatego jak na razie odrzuca propozycje Microsoftu, który chce kupić większość udziałów spółki. Ostatnia propozycja twórcy Windows wynosiła 44,6 mld dolarów (za 100 proc.). Yahoo! odrzuciło jednak tę ofertę. Przedstawiciele firmy tłumaczyli, że kwota oferowana przez lidera rynku oprogramowania jest za niska. - Dziś Yahoo rozwija się szybciej, jest lepiej zorganizowane

Dziś Yahoo rozwija się szybciej, jest lepiej zorganizowane i żwawsze niż jeszcze kilka miesięcy temu yang

Microsoft w pogoni za Google Yahoo ma pomóc Microsoftowi dogonić lidera na rynku internetowym Google. Po latach koncentracji na produkcji programów komputerowych, współpracownicy Billa Gatesa zorientowali się, że Microsoft niewiele znaczy w branży interetowej. Postanowili to zmienić i kupić drugiego po Google gracza w tym sektorze.

Informacje podawane przez "WSJ" mogą być o tyle wiarygodne, że gazeta należy do holdingu Ruperta Murdocha. Oprócz tego do News Corporation należą m.in. Fox News, "The Sun", "The Times" oraz właśnie MySpace.

W Polsce do Murdocha należy 35 proc. akcji TV Puls.

Źródło: "The Wall Street Journal", bbc.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl