Multikino większe o Silver Sreen

Najnowsze

TVN24Multikino rośnie w siłę

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez Multikino kin należących do Silver Screen. Transakcja może się odbyć pod warunkiem, że Multikino nie podejmie żadnych działań w celu nabycia jakichkolwiek praw do kolejnego multipleksu.

W związku z tym, że obrót transakcji przekroczył równowartość 50 mln euro, wymagała ona zgody prezesa UOKiK.

Warunek do zgody na przejęcie wynika z tego, że Urząd obawia się, iż po dokonaniu przejęcia przez Multikino multipleksu należącego do Silver Screen w Gdyni nabycie kolejnego obiektu mogłyby zaburzyć konkurencję na tym rynku. Dlatego Multikino do 10 stycznia każdego roku musi przedstawiać informację o ilości posiadanych kin na tym terenie. Taki obowiązek będzie ciążył na Multikinie do momentu powstania konkurencji na tym rynku.

Multikino należące do grupy kapitałowej ITI Holdings - właściciel 14 multipleksów w jedenastu miastach Polski, zgłosiło zamiar przejęcia sieci Silver Screen, do której należy pięć kin w Warszawie, Gdyni i Łodzi, na początku roku.

Po połączeniu Multikino będzie miało w sumie 174 i blisko 40 tys. miejsc. następnym krokiem strategii jest wejście na rynek ukraińskich multipleksów. CZYTAJ WIĘCEJ O PRZEJĘCIU

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24