Multikino ruszyło za granicę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Multikino w Wilnie zostanie otwarte już za kilka miesięcy

Za kilka miesięcy otwarty zostanie pierwszy polski multipleks poza granicami naszego kraju. W pierwszej połowie przyszłego roku w OZAS Gallery w Wilnie, największym centrum handlowym na Litwie, widzowie usiądą w fotelach Multikina. Firma zapowiada, że to początek jej ekspansji zagranicznej.

W nowym multipleksie znajdzie się siedem sal kinowych wyposażonych w systemy projekcji cyfrowej 2D i 3D oraz 1673 miejsca, w tym ponad 500 w największej sali premierowej. Podobnie jak w polskich kinach sieci, również i w Multikinie w OZAS Gallery widzowie będą mogli skorzystać z szerokiej oferty barów oraz kawiarni.

- Jest to ważny krok w rozwoju naszej firmy – komentuje Piotr Zygo, Prezes Zarządu Multikino SA. – Nie wykluczamy też dalszego rozszerzania naszej obecności za granicą - dodaje.

Największa galeria

OZAS Gallery to największe i najnowocześniejsze centrum handlowe w Wilnie, otwarte w sierpniu 2009 roku. Położony blisko centrum miasta obiekt jest częścią unikalnego projektu "Vilnius Entertainment Park", który powstaje na obszarze 60 hektarów zlokalizowanych w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych i gęsto zaludnionych obszarów mieszkalnych. W OZAS Gallery znajduje się około 180 sklepów i punktów usługowych, a także rodzinne centrum rozrywki, w sąsiedztwie którego powstanie Multikino.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24