Mszczonów i Grodzisk - nowe stolice rozrywki?

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huW okolicy Warszawy mają powstać dwa wielkie parki rozrywki

Już niedługo Mszczonów i Grodzisk Mazowiecki będą jednymi z najatrakcyjniejszych turystycznie miast w Polsce - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". W 2013 r. rozpocznie się tam budowa dwóch parków rozrywki.

Jak pisze gazeta, w Mszczonowie, na południowy zachód od stolicy, powstanie Park of Poland, który ma przyciągnąć 4-5 mln osób rocznie. Jeżeli tak się stanie, będzie to po Disneyland Paris, drugi największy park rozrywki w Europie. Na obszarze 700 ha kosztem 500 mln euro powstanie zespół atrakcji skupionych wokół gorących źródeł. Pierwsi goście spodziewani są w 2015 r.

Park of Poland powstaje z inicjatywy izraelskiego biznesmena Mosze Greidingera. Udziałowcami w jego spółce są m.in. właściciele sieci kin Cinema City oraz firma budowlana Ronson Development. Realizacją projektu zajmie się kanadyjska firma Forrec, która zbudowała m.in. parki Legoland w Niemczech i na Florydzie - pisze gazeta.

Z kolei 20 km od Mszczonowa, w Grodzisku Mazowieckim, powstanie Adventure World Warsaw. Na 240 ha ma powstać pięć tematycznych ośrodków inspirowanych m.in. legendami o Panu Twardowskim, królu Arturze i potworze z Loch Ness. Inicjatorem przedsięwzięcia jest holenderska spółka Las Palm - pisze "DGP".

Źródło: PAP, "Dziennik Gazeta Prawna"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu