MŚ w piłce nożnej za trzy lata. A Rosjanie przyznają: mamy problemy z dwoma stadionami

Najnowsze


- Największe obawy budzą stadiony w Rostowie nad Donem i Kaliningradzie - powiedział Igor Szuwałow, pierwszy wicepremier Rosji. Jest on również przewodniczącym Rady Koordynacyjnej Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Pojawiają się pytania wokół sensowności inwestycji w Kaliningradzie. Witalij Mutko minister Rosji planuje wizytę do tego okręgu i po obejrzeniu miejsca, gdzie ma powstać stadion, zdecyduje, czy powinien zostać wybudowany w innym miejscu.

Baltik Arena ma pomieścić 35 tys. widzów. I zostać zbudowana na wysepce Oktyabrsky, która znajduje się pomiędzy dwiema rzekami i często jest zalewana.

Mutko powiedział dziennikarzom pod koniec października, że rozpoczęcie budowy w Kaliningradzie zostanie przesunięte na 2015 rok. Zakończenie projektu jest planowane na maj 2017 roku.

Na 12 stadionach

Stadion w Rostowie ma pomieścić 45 tys. widzów. Jego budowa powinna rozpocząć się w listopadzie. Stadion ma zostać zbudowany na lewym brzegu rzeki Don. Opóźnienie w budowie jest związane z tym, że komisja kontroli stanu nie otrzymała jeszcze niezbędnych dokumentów. Inwestycja ma kosztować 21,9 miliardów rubli (ponad 468 mln dol.) i zostać zakończona w 2017 roku. Arena stanie się nowym domem dla FC Rostov, który gra w rosyjskiej Premier League.

Rozgrywki odbędą się na 12 stadionach w 11 miastach, w tym na dwóch stadionach w Moskwie. Po jednym w Petersburgu, Samarze, Sarańsku, Rostowie nad Donem, Soczi, Kalinnigradzie, Kazaniu, Wołgogradzie, Niżnym Nowogrodzie i Jekatenburgu.

Autor: pp / Źródło: Moscow Times