Może pokierujesz LOT-em?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Kto pokieruje LOT-em?

LOT szuka prezesa. Zgodnie z zapowiedzią ministra skarbu państwa w prasie dziś ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko prezesa zarządu polskiego przewoźnika lotniczego.

Wymagania jakie trzeba spełniać, żeby wziąć udział w rekrutacji nie są zbyt wysokie. Oprócz studiów wyższych kandydat na prezesa musi mieć co najmniej 5-letni staż pracy oraz płynnie władać językiem angielskim. Do tego jeszcze wymagania natury prawnej: korzystanie z pełni praw publicznych, zdolność do czynności prawnych oraz niepodleganie ograniczeniom w zajmowaniu stanowisk w spółkach skarbu państwa.

List motywacyjny i CV trzeba napisać i po polsku, i po angielsku. Do tego trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające kwalifikacje (mogą być w odpisach) oraz oddzielne oświadczenia o spełnieniu wymienionych wymagań. Kolejnym wymogiem jest oświadczenie o złożeniu w resorcie skarbu oświadczenia lustracyjnego.

Dokumenty można składać w siedzibie LOT-u w Warszawie od dziś do 19 października do godziny 12.00. Kwadrans później nastąpi otwarcie kopert i kandydaci będą telefonicznie lub mailowo informowani o dopuszczeniu do postępowania kwalifikacyjnego oraz zapraszani na rozmowy kwalifikacyjne. Rozpoczną się one 22 października.

Jak głosi jeden z punktów ogłoszenia, rada nadzorcza firmy zastrzega sobie możliwość zakończenia postępowania w każdym momencie bez wyłaniania kandydatów.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24