Most pokaże godzinę

Najnowsze

Aktualizacja:

Na moście Krasińskiego – jako pierwszej przeprawie na świecie - ma się pojawić sterowana z satelity iluminacja, która wskaże godzinę - zdradza "Życie Warszawy".

Łukowe przęsło o długości 280 metrów posłuży jako nośnik dla 25 różnokolorowych tablic świetlnych, które będą zmieniały konfigurację co minutę. Obserwując rozświetlony obiekt, będzie można odczytać aktualną godzinę.

Jeśli pomysł wejdzie w życie, most Krasińskiego przebije projektowany równolegle Północny, który jest płaski jak deska i pozbawiony niekonwencjonalnych elementów architektonicznych.

Jedyny taki most na świecie

Warty ponad 600 mln most ma zostać otwarty w 2011 roku. warszawa

Wiadukt z przeszłością Jest to jeden z planowanych mostów warszawskich, których budowa jest regularnie odsuwana w czasie. Istniał już w dawnych planach jako przedłużenie ulicy Krasińskiego. Planowano go już w okresie międzywojennym, plany pokrzyżował jednak wybuch wojny. Po wojnie zrealizowano jedynie czteropasmową ulicę Krasińskiego od placu Wilsona do Wisłostrady (z rezerwą na linię tramwajową) oraz bezkolizyjne skrzyżowanie z Wisłostradą.

Most prawdopodobnie ma zaczynać się na poziomie gruntu od ul. Krasińskiego (pod Wisłostradą), przecinać tereny przy KS Spójnia, Wisłę, następnie łączyć się z planowaną trasą o nazwie Trakt Nadwiślański. Następnie wiadukt ma prowadzić nad ulicą Jagiellońską, terenami FSO, bocznicą kolejową, dalej łączyć się z ulicą Budowlaną na Targówku.

Źródło: "Życie Warszawy"