Most energetyczny pod znakiem zapytania

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Most energetyczny ma połączyć Polskę z Litwą

- Planowane na 12 lutego podpisanie litewsko-polskiego porozumienia o utworzeniu spółki joint venture do budowy mostu energetycznego między oboma krajami może zostać ponownie odroczone - poinformowała agencja BNS.

Powołując się na przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Litwy agencja podała, że wizyta szefa tego resortu, Vytasa Navickasa, w Warszawie była planowana, lecz wciąż nie wiadomo, kiedy do niej dojdzie.

BNS poinformowała, że oficjalnie Polska wciąż pracuje nad tekstem porozumienia. Jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że polska wersja porozumienia w dalszym ciągu zawiera żądanie co najmniej 1.000 MW z nowej siłowni w Ignalinie, mimo że minister Navickas powiedział wcześniej, iż Polacy zrezygnowali z tego żądania.

Na początku października ubiegłego roku strona polska oświadczyła, że budowa mostu energetycznego z Litwą może się przedłużyć, o ile Polska nie otrzyma 1000-1200 MW z nowej siłowni w Ignalinie.

Jak przypomina agencja BNS, porozumienie o utworzeniu spółki joint venture między Litwą a Polską było pierwotnie planowane na lipiec ubiegłego roku.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24