Modlina nic już nie zatrzyma

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Lotnisko ma być gotowe za dwa lata

276 hektarów należących do Skarbu Państwa położone na byłym lotnisku wojskowym Modlin wykorzystywane będzie na potrzeby powstającego tam lotniska cywilnego. Umożliwi to akt notarialny podpisany w poniedziałek przez władze województwa mazowieckiego i portu Modlin. Lotnisko to ma odciążyć Warszawę i wspomóc stolicę podczas EURO 2012.

Port lotniczy zlokalizowany zostanie na terenie byłego lotniska wojskowego, wykorzystywanego obecnie do przelotów cywilnych (głównie prywatnych). - Przekazujemy, za zgodą ministerstwa skarbu oraz po pozytywnej opinii ministra infrastruktury i obrony narodowej, 276 ha terenów uzupełniających - powiedział na konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Dodał, że jest to darowizna.

Posiłki dla Okęcia

Akt notarialny podpisali: Kozłowski, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz prezes spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin Piotr Okienczyc.

Lotnisko jest wpisane na listę inwestycji związanych z EURO 2012. W marcu zeszłego roku wydana została decyzja środowiskowa dla tego przedsięwzięcia, która umożliwiła prowadzenie prac inwestycyjnych. Ich łączny koszt to około 400 mln zł. Unia Europejska przyznała dofinansowanie w wysokości 76,2 mln zł.

Lotnisko w Modlinie, jako wspomagające Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ma obsługiwać przewozy międzynarodowe (na liniach krótkiego i średniego zasięgu) oraz przewozy krajowe między portami regionalnymi. Przepustowość portu szacuje się na 23 tys. operacji lotniczych rocznie. Port zlokalizowany zostanie na terenie byłego lotniska wojskowego.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24