Moda na czasy kryzysu

Najnowsze

Aktualizacja:

Chociaż na świecie szaleje kryzys finansowy, atmosfery kończącego się tygodnia mody w Mediolanie nie psują nawet prognozy słabszej sprzedaży detalicznej. Szefowie wielkich domów mody przekonują, że kryzys wkrótce się skończy, a klienci dopiszą jak zwykle.

Zagrożenie sprzedaży na najważniejszych rynkach osładza nieustannie rosnący popyt w szybko rozwijających się Chinach i Indiach.

Koniec kryzysu już za rok

Jednak według Donatelli Versace złote czasy sprzedaży na amerykańskim rynku mogą powrócić już za rok.

- Oczywiście Ameryka i Europa pogrążone są teraz w kryzysie, ale według mnie za rok wszystko wróci do normy - twierdzi główna projektantka domu mody Versace, Donatella Versace.

- Jeśli chodzi o handel to, łatwiej sprzedaje się teraz w Chinach i Rosji. Pomimo to sądzimy, że Ameryka wkrótce ponownie się stanie naszym numerem jeden - przekonuje projektantka.

Eko-moda czy moda kryzysowa?

Kreacje dla kobiet w czasach kryzysu są stonowane i nie tak bardzo rzucające się w oczy. Stefano Gabbana, założyciel domu mody Dolce&Gabbana, wierzy, że nawet w najtrudniejszych czasach kobiety zdobędą pieniądze na kreacje w których czują się najpiękniej.

- Wiemy, co się dzieje na świecie. Jednak moda jest modą, to wielki biznes, a naszym głównym zadaniem jest rozdawać ludziom uśmiech - mówi z uśmiechem.

Bo nawet w najtrudniejszej sytuacji rynkowej - uśmiech pomaga w sprzedaży.

CZYTAJ WIĘCEJ: Diabeł ubiera się u Prady...

ORAZ: ...Borat też by chciał

ZOBACZ TEŻ GALERIĘ: Tydzień Mody w Mediolanie

Źródło: TVN CNBC Biznes